W Rudzie Śląskiej mamy dosyć sporą ilość ofert tekstylnych rolet wewnętrznych, to bardzo szeroki wybór zarówno wzorów jak i kolorów tkanin. Każdy materiał cechują inne współczynniki – takich jak przepuszczanie, absorpcja i odbijanie światła, dzięki czemu rolety można dostosować do potrzeb pomieszczenia, w którym będą montowane.

Montaż rolet

roletyRolety wewnętrzne są jednym ze sposobów ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem jak i niechcianymi spojrzeniami wścibskich sąsiadów. Rolety wewnętrzne możemy montować do ściany, sufitu, wnęki okiennej albo bezpośrednio do wnęki okiennej. Rolety wewnętrzne mogą być wykończone na różne sposoby takie jak: obciążnikiem w wersji maksymalnej i minimalnej, obszyciem materiałowym, a dodatkowo można zamówić wykończenie ozdobną falbanką. W ofercie większości firm produkujących mamy różne materiały, z których zrobione są rolety, pełną gamę kolorystyczną oraz systemy, dzięki którym można z łatwością dopasować roletę do każdego wnętrza. Rolety wewnętrzne kasetowe w prowadnicach są integralną część okna. Sposób ich zamocowania cechuje estetyczny wygląd wykończenia, który pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię parapetu. Montaż rolet w prowadnicach pozwala również zastosować je w oknach połaciowych. Rolety kasetowe wykonane są z materiałów antyelektrostatycznych i impregnowanych dzięki czemu przez długi czas pozostają ozdobą okna i mieszkania. W sprzedaży mamy również rolety wiszące, których brzegi nie są zabezpieczone prowadnicą, rolety te można zamontować samemu, występują również w wersji, które są zakładane na okno pcv, dzięki czemu nie trzeba wywiercać otworów w ramie okna, jest to tzw. montaż bezinwazyjny.

Od niedawna mamy na rynku rolety dzień-noc, w których materiał zaciemniający oddzielony jest materiałem przepuszczającym światło, produkowane są one w ograniczonej gamie kolorystycznej, cena ich jest wyższa niż innych rolet wewnętrznych. Dostępne są one w wersji rolet kasetowych w prowadnicach jak i rolet wolno wiszących. Rolety te nazwane są również „zebrami” ze względu na pasy, z których się składają.