Jeden z najbardziej popularnych tworzyw sztucznych przeżywa ostatnio małe zmiany. Poliwęglan, bo o nim mowa, przybrał jakiś czas temu nową formę, która zdążył a już znaleźć wiele zastosowań. Jest ona jeszcze bardziej wytrzymała. Generalnie poliwęglan cechuje się właściwościami, które stawiają go bardzo mocno przed zwykłym szkłem.

Poliwęglan w życiu codziennym 

poliwęglan kanalikowyKilka lat temu wzmocniono znany bardzo mocno w przemyśle materiał, jakim jest poliwęglan, i stworzono z niego poliwęglan kanalikowy, inaczej zwany komorowym. Cechuje się on tym, że wygląda jakby składał się z pustych, kwadratowych rurek. Puste przestrzenie w rurkach nadają materiałowi jeszcze większej lekkości, a przy tym poliwęglan kanalikowy posiada doskonałe właściwości mechaniczne i dobrą przezroczystość. Dzięki odporności na uderzenia i wytrzymałości o wiele większej niż szkło cieszy się ogromnym powodzeniem w architekturze. Poliwęglan jest w dodatku dobrym termoizolatorem. Poliwęglan stosowany jest jako bezpieczniejszy substytut szkła. . Dodatkowym atutem tego materiału  jest to, że można go różnorodnie zabarwiać. Na rynku najcześciej dostępne są płyty bezbarwne lub mleczne.  Producenci na szczęście daję jednak możliwość zabarwienia tworzywa na dowolny, wybrany przez nas kolor. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla architektów, którzy mogą stworzyć i zrealizować dzięki temu ciekawe projekty różnobarwnych obiektów architektonicznych, co jest swoistym fenomenem otwierających możliwości. 

Poliwęglan kanalikowy jako materiał o przezroczystości szkła lecz o o wiele lepszych właściwościach, stał się dla niego ciekawą alternatywą na rynku. Można też dzięki niemu tworzyć duże a zarazem lekkie konstrukcje, odporne na działanie czynników zewnętrznych. I przede wszystkim są to bardzo bezpieczne rozwiązania.