Lotniska są miejscami gdzie zachodzi potrzeba bardzo profesjonalnego zapewnienia przepływu ruchu osób. Powoduje to konieczność stosowania odpowiednich rozwiązań umożliwiających wydzielenie odrębnych ciągów w których poruszają się pasażerowie. Dzięki temu każdy z nich wie w jaką stronę ma się udać w celu dojścia do swojego wejścia na pokład samolotu a także możliwe jest przejście przez wszystkie etapy odprawy.

Wyznaczona ścieżka – ustawienie specjalnych słupków

słupki z taśmą na lotniskaWyznaczenie odpowiednich korytarzy na lotnisku w celu sprawnego przeprowadzania wszystkich odpraw nie jest łatwe, dzieje się tak ponieważ wymaga dokładnego rozplanowania przestrzeni całej hali tak aby była ona jak najbardziej komfortowa dla pasażerów. W celu wyznaczenia odpowiednich dróg stosuje się słupki z taśmą na lotniska są to niedużej wysokości słupki posiadające na jednym z końców specjalne urządzenie zwijające z taśmą. Które działa podobnie jak pasy bezpieczeństwa w samochodach. Posiadają one odpowiednią podstawę dzięki, której są bardzo stabilne co zapobiega ich przypadkowemu przewróceniu przez pasażera. Takie rozwiązanie umożliwia przede wszystkim możliwość dowolnego ich ustawienia co jest istotne gdyż pozwala na dowolną konfigurację przestrzeni hali lotniska co wpływa na zwiększenie ich przepustowości. Kolejnym ich atutem jest możliwość wykonania nadruku na takiej taśmie co przyczynia się do zwiększenia działań promocyjnych danego portu lotniczego.

Jak widać zastosowanie opisanego powyżej rozwiązania pozwala na zwiększenie sprawności obsługi pasażerów na wielu lotniskach, Daje także komfort oznaczenia odpowiednich dróg i przejść dla danych pasażerów. Dlatego też warto zwrócić na nie uwagę podczas oczekiwania na odprawę, gdyż dzięki nim przebiegnie ona szybko i sprawnie.